Myra-Andreake

6 Gün / 5 Gece Akdeniz Turu

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

350₺
REZERVASYON YAP
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • 3 Gece Konaklama
  • 3 Gün Kahvaltı
  • 3 Gün Akşam Yemeği
  • Rehberlik
  • Ulaşım
  • Seyahat Sigortası
  • Milli Park Giriş Ücretleri
  • Araç İçi Hijyen Kiti
  • Araç İçi İkramlar
  • Tur Öncesi Online Bilgilendirme Semineri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Kişisel Harcamalar
  • Öğlen Yemekleri
  • İlk Gün Kahvaltısı
  • Bahşişler
  • Müze Giriş Ücretleri

Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan misafirlerimiz ile yola çıkacağız. Kuzey Ege turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğiz. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Kuzey Ege, ülkemizin en önemli zenginliklerin yer aldığı bölgemizden biridir. Antik dönemlerden beri pek çok efsaneye konu olan ve İda Dağı olarak da bilinen Kazdağları, “Tanrıların armağanı” olarak tasvir edilen tam bir doğa harikasıdır. Marmara ve Ege bölgeleri arasında sınır oluşturur. Bizde bu güzel bölgenin içinde doğadan yüreğimize işleyecek güzellikleri görürken rehberimizin anlatımı ile ruhumuzla mitolojinin kahramanlarına ulaşacağız. Kuzey Ege’de Kaz dağları ve çevresindeki farklı farklı doğal ve tarihsel mekanları gezeceğiz. Doğa, deniz, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Kuzey Ege turu sizi bekliyor.

1.Gün İstanbul >> Kazdağları

 

İstanbul’da sabah saat 06.00 da belirtilen duraklardan hareket ederek; Bursa – Balıkesir yolu üzerinden Kaz Dağları’na doğru yolculuğumuz başlıyor. Kaz dağlarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Bu günü denizde keyif yaparak geçireceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra dinleniyoruz.

2. Gün >> Kazdağları >> Hasanboğuldu >> Sütüven Şelalesi >> Zeytinli Köyü

 

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile Kaz Dağları’na hareket ediyoruz. Kaz dağlarında bulunan Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi’ne kısa bir doğa yürüyüşü ve fotoğraf gezisi yapıyoruz. Sabahattin Ali hikâyelerindeki; Hasanboğuldu hakkında bilgi alıyoruz. Çay molamızı Zeytinli Köyü’nde vereceğiz. Burası zeytinyağı ve köy pazı ile meşhur. Köy pazarını gezip fotoğraflayacağız. Zeytinyağ Müzesi’ni gezeceğiz. Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in mezarını ziyaret edip, köyünü gezeceğiz. Yorulan bedenlerimizi dinlendirme vakti geldi. Plaja giderek deniz keyfi yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından sohbet bizi beklemekte.

3.Gün >> Kazdağları >> Zeus Altarı >> Adatepe

 

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Kaz Dağlarındaki Zeus Altarın’na geçeceğiz. Edremit Körfezi ve Küçük Kuyu’nun en güzel manzarasını fotoğrafladıktan sonra, köy gezisi yapıyoruz. Bol bol fotoğraf çekeceğiz. Burası pidecileri ile meşhur. Öğlen yemeğimizi burada yedikten sonra Adatepe Köyü’ne geçeceğiz. Burası taş evleri, dar sokakları, cıvıl cıvıl satıcıları ile fotoğraflarımızda yer alacaklar. Bu köyü ve zeytinyağı müzesini gezdikten sonra aracımız ile Plaja giderek deniz keyfi yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından sohbet bizi beklemekte.

4. Gün >> Asos >> Truva Antik Kenti

 

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak aracımız ile yola çıkıyoruz. Kartal yuvası, Assos Behramkale köyüne hareket ediyoruz. Burada fotoğraflarımızı çekip, ardından Aristo’nun da ders verdiğini bildiğimiz Assos Antik Kenti’ni gezip fotoğraflayacağız. Antik limanda gezdikten sonra aracımız ile Truva Antik Şehri’ne gideceğiz.. Homeros’un ünlü eseri İlyada’da konu edilen savaşın geçtiği Truva’da o günleri Hektor’la Akhileous’un savaştıkları sur bedenlerini görüp dünyanın en güzel kadını Helen’in bu kavgayı surların üzerinden seyredişini hayalimizde canlandırıyoruz. Bu güzel bölgeye veda edip İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

You don't have permission to register

Rezervasyon Yap